Skip Navigation Links
Sidste nyt
Åbningsturnering
Referat fra Bestyrelsesmøde d. 11.4.2018
Hole in one "igen"
Årets første Hole in One
”Nyplantede” træer på 1. og 18. hul
Turneringprogram 2018
Nyt fra Kanin Klubben
Nyt fra Nybegyndere 2018
Log in til golfbox direkte
Google

Nye sponsorer 2018


 

 

Bestyrelse 29. januar 2018

Niels Korsgaard
Karetmagerstien 5
8400 Ebeltoft
Tlf. +45 23635206
Mail nokorsgaard@gmail.com

Formand

Allan Bante
Brobjerg Parkvej 10
8250 Egå
Tlf. 40283518
Mail abante@sol.dk

Næstformand
Marketings ansvarlig

 

 

Jørgen Fink
Rønnehaven 4
8400 Ebeltoft
Tlf.  +45 2323 2706
Mail: fink@mail.dk

Kasserer
EDB ansvarlig


 

 

Jacob Rosendahl
Skovskadevej 16
8400 Ebeltoft
Tlf. +4540357124
Mail: jacobrosendahl@mail.dk

Medlem af bestyrelsen
Turnerings ansvarlig

 

 

Gurli Markussen
Rønnehaven 6
8400 Ebeltoft
Tlf. 40356908
Mail gurli.markussen@gmail.com

Medlem af bestyrelsen
Begynder ansvarlig

 

 

Flemming Schütt
Holmensvej 10 C
8400 Ebeltoft
Tlf. 6066 5934
Mail: fuzzy@os.dk

Medlem af bestyrelsen
Sponsor ansvarlig

Henrik Jacobsen
Rønnehaven 14
8400 Ebeltoft
Tlf. +45 21261265
Mail: Jacobsen@golfbanearkitekt.dk

Medlem af bestyrelsen
Bane ansvarlig

 

Stephen Andersen
Majgaardsvej 45
8400 Ebeltoft
Tlf. 23980546
Mail stephen@folke.me.uk

Suppleant
Klubhus ansvarlig

 


KLUBSPONSORER
STØT VORES SPONSORER, DE STØTTER DIN GOLF KLUB.
HAR DU LYST TIL AT STØTTE EBELTOFT GOLF CLUB, SÅ KLIK HER.
KLUBSPONSOR
Nye sponsorer 2018







   

 

Klubber i klubben

Medlemmer

Gæstespillere

Kontakt

  • Ebeltoft Golf Club
    Galgebakken 14
    8400 Ebeltoft
  • www.egc.dk
  • www.ebeltoft-golfclub.dk
  • Mail post@ebeltoft-golfclub.dk
  • Tlf. +45 88913344
  • CVR.  DK-51475852
Beregn Spille HCP
EBELTOFT GOLF CLUB

Tee

Køn

Handicapindex

Spillehandicap