Skip Navigation Links
SENESTE
Klubmesterskaberne 2017
Nyt Fra Kanin klubben
Lokalt kvindehold vandt Pro Am i Ebeltoft
Efterårs tilbud fra pro'en
Resultat Proam 2017
Blå bane åbnes nu. !!!!!!!!
menu ny baneguide
Google

 

 

 

Bestyrelse 30. januar 2017

Torben Therkelsen
Plantagen 12
8400 Ebeltoft
Tlf. 8634 6834 / 2912 7267
Mail:torben.therkelsen@hotmail.dk

Formand

Allan Bante
Brobjerg Parkvej 10
8250 Egå
Tlf. 40283518
Mail abante@sol.dk

Næstformand
Marketings ansvarlig

 

 

Jørgen Fink
Rønnehaven 4
8400 Ebeltoft
Tlf. 8634 4387 / 2323 2706
Mail: fink@mail.dk

Kasserer
EDB ansvarlig


 

 

Niels Korsgaard
Karetmagerstien 5
8400 Ebeltoft
Tlf. +45 23635206
Mail nokorsgaard@gmail.com

Sekretær
Turnerings ansvarlig

 

 

 

Gurli Markussen
Rønnehaven 6
8400 Ebeltoft
Tlf. 40356908
Mail gurli.markussen@gmail.com

Medlem af bestyrelsen
Begynder ansvarlig

 

 

Flemming Schütt
Holmensvej 10 C
8400 Ebeltoft
Tlf. 6066 5934
Mail: fuzzy@os.dk

Medlem af bestyrelsen
Sponsor ansvarlig

Kresten Riis-Jensen
Krokusvej 4
8400 Ebeltoft
Tlf. 8634 5216 / 4142 0421
Mail:krjdanmark@gmail.com

Medlem af bestyrelsen
Bane ansvarlig

 

Stephen Andersen
Majgaardsvej 45
8400 Ebeltoft
Tlf. 23980546
Mail stephen@folke.me.uk

Suppleant
Klubhus ansvarlig

 


KLUBSPONSORER/tr>
STØT VORES SPONSORER, DE STØTTER DIN GOLF KLUB.
HAR DU LYST TIL AT STØTTE EBELTOFT GOLF CLUB, SÅ KLIK HER.
KLUBSPONSOR
Nye sponsorer 2017

   

 

Klubber i klubben

Medlemmer

Gæstespillere

Kontakt

  • Ebeltoft Golf Club
    Galgebakken 14
    8400 Ebeltoft
  • www.egc.dk
  • www.ebeltoft-golfclub.dk
  • Mail post@ebeltoft-golfclub.dk
  • Tlf. +45 88913344
  • CVR.  DK-51475852
Beregn Spille HCP
EBELTOFT GOLF CLUB

Tee

Køn

Handicapindex

Spillehandicap