Skip Navigation Links
Sidste nyt
baneinfo!!!!! Vejen er i vejen.
Hole-in-one
Sponsor-udvalgsmedhjælper og turneringsledermatch
Baneinfo!!! Bæredygtigt 9. teested, næsten.
Nyt for begyndere 2018 og Klub 37+
Vindere af Føtex-turnering d. 23.09.18
Log in til golfbox direkte
Nyt link til EGC Facebook
Google

Nye sponsorer 2018


 

Ansvarlige og klubber i klubben
Niels Korsgaard Formand nokorsgaard@gmail.com
Allan Bante Næstformand,Marketing abnante@sol.dk
Jørgen Fink kasser,IT fink@mail.dk
Jacob Rosendahl Turnering,ungdom,elite jacobrosendahl@mail.dk
Gurli Markussen Begynder gurli.markussen@gmail.com
Flemming Schütt Sponsorer fuzzy@os.dk
Henrik Jacobsen Bane  Jacobsen@golfbanearkitekt.dk
Stephen Andersen Bygninger,klubhus stephen@folke.me.uk
John Brændgaard Handicap,regel job@mail.dk
Lars Jørgensen Orden Lars@raballowich.dk
Henrik Krogh PRO-AM henrik_krogh@live.dk
Annelise Rasmussen Tirsdagsformiddagsdamer anneliserasmussen_are@hotmail.com
Lis Petersen Tirsdagsdamer Skovkanten6@gmail.com
Dagmar Jensen Onsdagsklubben dagmar8000@gmail.com
Steen Bojsen Torsdagsformiddagsherrer asbojsen@gmail.com
Claus Jeppesen Torsdags herrer cje@nybolig.dk
Allan Steen Vintergolf avsteen@yahoo.dk
Gitte Sejersen Kanin klubben gittesejersen@hotmail.com 

KLUBSPONSORER
STØT VORES SPONSORER, DE STØTTER DIN GOLF KLUB.
HAR DU LYST TIL AT STØTTE EBELTOFT GOLF CLUB, SÅ KLIK HER.
KLUBSPONSOR
Nye sponsorer 2018







   

 

Klubber i klubben

Medlemmer

Gæstespillere

Kontakt

  • Ebeltoft Golf Club
    Galgebakken 14
    8400 Ebeltoft
  • www.egc.dk
  • www.ebeltoft-golfclub.dk
  • Mail post@ebeltoft-golfclub.dk
  • Tlf. +45 88913344
  • CVR.  DK-51475852
Beregn Spille HCP
EBELTOFT GOLF CLUB

Tee

Køn

Handicapindex

Spillehandicap